Країна творчості JURAMAX
JURAMAX - найбільша творча мережа
талановитих українців у всьому світі.
Інші статті автора
Переглянули 56
Everdreamer
Everdreamer
Everdreamer
Everdreamer
luckiest_guy
luckiest_guy
luckiest_guy
luckiest_guy
Lican
Lican
Lican
Lican
V_Shevchuk
V_Shevchuk
V_Shevchuk
V_Shevchuk
Diana
Diana
0
Стаття
Філософська концепція фемінізму. Витоки.
"Жінка – нігер нашого світу.
Вдумайся в це і зроби хоч щось.
Ми змушуємо її танцювати і фарбувати обличчя.
Змушуємо народжувати нам дітей,
А потім залишаємо її наодинці зі старістю.
Кожного дня ображаємо її по ТБ,
А потім дивуємось, що у неї зовсім немає сили волі.
Жінка – рабиня рабів.
Жінка – це нігер нашого світу..." (Джон Леннон)

Вам знайоме поняття “фемінізм”? Дуже часто, почувши це слово, люди не зовсім точно і правильно розуміють його значення. Але якщо бути відвертим, то чітко окресленого визначення фемінізму немає. Уявіть собі, що в літературі існує понад 300 тлумачень цього слова! ФЕМІНІЗМ походить від латинського слова femina, що в перекладі означає жінка. Але це не просто якийсь термін, це – соціально-політична теорія, в якій аналізується пригнічення жінок і вищість чоловіків як в історичному минулому, так і в сьогоденні. Фемінізм можна вважати широким соціальним рухом за рівність прав і можливостей для жінок. Це не тільки ідеологія, це - філософська концепція культурного розвитку, що є альтернативою європейським традиціям. Безліч вчених намагались показати своє ставлення до нової ідеології. Так, Відон вважав, що фемінізм – це політика, спрямована на зміну співвідношення сил – чоловічої і жіночої. Сам термін був сконструйований соціалістом Шарлем Фур’є наприкінці 18 століття. Феміністами, на його думку, були прибічники того, що жінка і чоловік повинні мати рівні права. Численні суперечки з приводу становища представників слабкої статі в суспільстві прослідковуються ще від так званої епохи “високого середньовіччя”. В історії фемінізму витоки феміністичної концепції пов’язують з жінками-єретичками, які одними з перших висловили невдоволення своїм становищем. Саме вони дещо перекрутили вчення Христа, який сприймався ними як особа без визначеної статі, і якого вони вважали більше подібним до жінки, аніж до чоловіка. Можна назвати імена перших феміністок: Ізотта Ногаролла, Лаура Черета, Крістіна Пізанська, Афра Бенн, Мері Естел.

Початок XVIII століття вважають періодом, коли дівчат і жінок почали називати слабкою статтю. Але вже в середині цього ж століття французькі просвітителі вирішили боротися з таким визначенням. Про це свідчать праці Дідро, Вольтера, Руссо... Протягом усього 18 століття жінки європейських країн приймали активну участь в житті суспільства. Багато з них самі заробляли собі на життя і володіли економічною незалежністю. Простолюдинки відвідували публічні місця, а заможні дами намагались через своїх друзів і знайомих “влізти” в політику. Жіноча половина людства просила визнання їхніх прав на громадянське життя – на освіту, працю, повагу і визнання.

Першою американською феміністкою вважають Абігейл Сміт Адамс (1744–1818). Вона ввійшла в історію фемінізму знаменитою фразою: “Ми не будемо підкорятися законам, в прийнятті яких не брали участі, і владі, яка не представляє наших інтересів.” В 1789 році було прийнято так звану Декларацію прав чоловіка і громадянина. Згідно з нею, вільні права мали тільки чоловіки. Звісно, що це обурило жінок, тому вони почали виявляти своє невдоволення. Перший протест відбувся у Фанції. Після нього оголосили Декларацію прав жінки і громадянки.

Що ж було далі? Після численних випробувань, тиску влади зокрема, жінки все ж досягнули того, чого прагнули – рівності. Здавалося б, чого ж ще бажати? Коли в епоху середньовіччя ми, жінки, бажали визнання наших прав, то тепер ми маємо їх вдосталь. Але чи не забагато ми взяли на свої плечі?
09 лип 2013 о 04:01
Показати всі коментарі (5)
Ksandra, я б не проти на цю тему є дуже багато різнобічних думок, серед них можна і щось корисне для себе довідатися
11 лип 2013 о 01:05
BAM
если сюда случайно забредёт и какой-нибудь парень, оставлю для него совет: "Чтобы твоя женщина не маялась по жизни дурью всякой, делай так, чтобы она постоянно ходила беременной"
05 сер 2013 о 17:36
BAM, а що порадите дівчатам, щоб їхні хлопці дурью не маялись?
05 сер 2013 о 20:38
Країна рукоділля
, шкатулка, ангел, декупаж, рукоділля, ручна робота
oksi
oksi
Рукоділля
фенічки, фенічка, браслет дружби, нитки, плетіння, рукоділля, ручна робота
фенічки
Masik
Masik
Рукоділля
Шон, рукоділля, іграшка, тварини, вівця, гачкування, нитки, ручна робота
Шон
TanyaL
TanyaL
Рукоділля
, ручна робота, кераміка
Nadia
Nadia
Рукоділля
Країна фотографів
Життя, діти, батьки, модель, етнокультура, Гуцульщина, фотографія, фотограф
Життя
Ruslan
Ruslan
Фотографія
Тільки Мрії!, гори, пейзаж, природа, Кам'янець-Подільський, Україна, фотограф, фотографія
Тільки Мрії!
Oleh
Oleh
Фотографія
, кіт, тварини, природа, фотограф, фотографія
Daya
Daya
Фотографія
, міст, вода, природа, захід сонця, вечір, пейзаж, фотографія, фотограф
incognito
incognito
Фотографія
Зима в городе 2, будинок, ліхтар, зима, сніг, нічна фотографія, фотографія, фотограф
Зима в городе 2
Kristinka
Kristinka
Фотографія
Країна письменників
line
Про нас Наша команда Техпідтримка
Країна творчості JURAMAX логотип
Країна творчості JURAMAX © 2010-2023